Sambata, 26 Octombrie 2024
Sam, 26 Oct 2024

Baschetbalistele de la CSM s-au impus la București
Veronica Hodas  - Vineri, 22 Martie 2013

Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au jucat astăzi meciul etapei a 29-a al Ligii Naționale la baschet feminin în deplasare la București. Elevele lui Dan Fleșeriu s-au impus în fața formației CS Rapid cu scorul de 87-70  după ce la pauză au condus la doar trei puncte, scor 43-40.

Sătmărencele au avut de disputat un meci greu și asta deoarece au intrat direct în teren după un drum de 12 ore pe care l-au făcut cu trenul până la București.

În primul sfert CSM Satu Mare s-a lăsat dominată, bucureștencele câștigând sfertul cu scorul de 23-21. Cel de-al doilea sfert a fost adjudecat de sătmărence cu scorul de 20-17, iar la pauză au intrat la vestiare în avatanj.

Ultimele două sferturi au fost câștigate de elevele lui Fleșeriu, scor 24-20, respectiv 20-10  și astfel au mai bifat o victorie.

Pentru CSM Satu Mare au evoluat: Florentina Ardeleanu 5p, Uthaya Drye 10p, Andreea Orosz 9p, Hajnalka Szlimak 12p, Monica Ivan7p, Dara Kovacevic 18p, Rada Giurgiu, Annemarie Părău și Shanika Freeman.

1254 vizite

O fetiţă originară din Satu Mare e campioana Americii la gimnastică
Sebastian Ursan, cel mai tânăr câștigător al Memorialului „Iuliu Szabo”
Bighe Victor Nicolae (CS Voința) a câștigat Memorialul „Vasile Marian” de la FISSM 2020
Vineri, 2 octombrie, începe Festivalul de Șah Satu Mare, ediția 2020
Rudel Obreja la Satu Mare
Mani Gyenes este pregătit pentru Dakar 2021
Doi sătmăreni vor reprezenta România la ECA Junior& U23 Canoe Slalom European Championship 2020
Mani Gyenes a pornit spre Dakar 2021
Adio cu stil! Cum au ajuns suporterii Olimpiei Satu Mare vedetele ultimului articol al lui Cătălin Tolontan în Gazeta Sporturilor
Mani Gyenes și Autonet Motorcycle Team se pregătesc pentru Dakar 2024
O nouă ediție a campionatului interșcolar de fotbal a fost organizată la Turulung
Juniorii Clubului Caiac Smile au reprezentat România la Cupa Europeană ECA Slalom
Etapa a V-a a Campionatului României la Tenis cu Piciorul, sâmbătă, la Baza Sportivă Match Point
Judoka de la CSM Satu Mare, în stagiu de pregătire la Oradea
Tudor Lăpteanu, o speranță a judo-ului sătmărean
Florin Mulcuțan numit vicepreședintele Ligii Profesioniste de Box
Cei mai buni sportivi careieni au fost premiați în cadrul Galei Sportului Careian
Rezultate şi clasamente din campionatul judeţean de fotbal
Polițiștii, jandarmii și militarii sătmăreni s-au întrecut în Cupa Structurilor de Forță
Dubla campioană europeană la gimnastică aerobică, Bianca Cîmpan din Iojib, a fost premiată de Primăria Medieșu Aurit