Vineri, 25 Octombrie 2024
Vin, 25 Oct 2024

Handbaliștii i-au învins pe olteni
Veronica Hodas  - Duminica, 14 Aprilie 2013

CSM Satu Mare a jucat sâmbătă, pe teren propriu, meciul etapei a 17-a la handbal masculin în compania formației Universitatea Craiova. Sătmărenii s-au impus cu scorul de 34-26 (15-14 ).

Elevii tehnicianului Nicolae Istrate au început jocul cu stângul, în primele 20 de minute au fost conduși cu 5 goluri, scor 16-11, însă după un time aut cerut de antrenorul CSM-ului băieții au început să-și revină, iar la pauză au condus cu un gol scor 15-14.

În partea a doua a jocului, sătmărenii au făcut un joc foarte bun, le-a ieșit bine atât atacul, cât și apărarea și au obținut victoria muncită și meritată.

Pentru CSM Satu Mare urmează din nou o perioadă de pauză de o lună. Următorul meci ar fi trebuit să-l dispute săptămâna viitoare la Bistrița, însă formația s-a retras din campionat. Astfel, următorul meci al sătmărenilor va avea loc abia pe 18 mai.

Pentru CSM au evoluat: Cioroiu 14 intervenţii , Pogyină 8 intervenţii -Morar 10, Chira 8 2x7m , Mateş 5, Rogoz 5 1x7m , Albu 3, Jurj 2, Leordean 1,  Oşvat, Cuceu, Mureşan, Ciaca, Varga.