Sambata, 26 Octombrie 2024
Sam, 26 Oct 2024

Handbaliștii de la CSM Satu Mare au mai bifat o victorie
CSM Satu Mare  - Sambata, 24 Octombrie 2015

Cu toate că nu și-au luat salariile de 3 luni de zile, handbaliștii continuă să obțină rezultate excelente atât în partidele de acasă, cât și în cele din deplasare.

Sâmbătă, elevii lui Nicolae Istrate au jucat în deplasare la Brașov unde au învins formația locală CSU Brașov cu scorul de 35 -29. La pauză sătmărenii au condus formația gazdă cu scorul de 18-11.

Pentru CSM Satu Mare au marcat: Lupșe – 12, Mureșan – 6, Rogoz – 4, Ungar – 3, Alisie – 3, Pop – 3, Varga – 2, Mateș – 1 , Morar – 1, Petruș. Portarul Cioroiu a apărat foarte bine și de această dată.

Până pe 4 noiembrie sportivii au pauză, iar următorul meci se va juca abia pe 22 noiembrie.

În acest moment CSM Satu Mare se situează pe locul 2 în clasament, locul 1 fiind ocupat de Făgăraș.