Joi, 24 Octombrie 2024
Joi, 24 Oct 2024

Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au făcut egal cu „U” Cluj
Veronica Hodas  - Duminica, 27 Noiembrie 2016

Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au jucat duminică, pe teren propriu, meciul etapei a 9-a din cadrul Ligii Naționale la baschet feminin în compania formația Universitatea Cluj.

Partida de astăzi de la Satu Mare a fost una foarte activă, cele două echipe și-au măsurat forțele încă din prima parte a jocului.

În primele două minute s-a ratat mult de ambele părți, după care elevele lui Jose Araujo au început să conducă câștigând primele două sferturi, 17-11, respectiv 17-13, iar la pauză scorul a fost 34-24 în favoarea sătmărencelor.

Meciul a fost și mai strâns în repriza a doua, clujencele au revenit foarte bine în joc și și-au adjudecat ultimele două sferturi, 13-17, 19-24, iar partida s-a incheiat la egalitate cu scorul de 66-66.

Pentru CSM Satu Mare au marcat: Matea Tavic – 17, Kristina Baltic – 15, Chastity Reed – 14, Morgan Batey – 9, Eniko Laza Tarța – 7, Adina Pop –2, Adreea Olah – 2.

CSM Satu Mare va disputa următorul meci tot pe teren propriu, miercuri, de la ora 18.00 în compania formației ACS BC Sirius Tîrgu Mureș.

Tags: baschet  csm satu mare  u cluj
1904 vizite
x
Pentru cultura generala a Veronicai Hodas - EGAL NU ESTE IN BASCHET, SE JOACA IN PRELUNGIRI A CATE 5 MINUTE PANA SE DECIDE INVINGATORUL.