Sambata, 26 Octombrie 2024
Sam, 26 Oct 2024

Aproape egali cu campionii
Cristian Tudor  - Duminica, 6 Decembrie 2009

Handbaliştii sătmăreni au jucat cu mult curaj în faţa campionilor de la HCM Constanţa, pierzând la o diferenţă de doar cinci goluri.

Experienţa mai mare a campionilor a făcut diferenţa, dar sătmărenii au căpătat un moral bun în perspectiva meciului de vineri cu Steaua.

Rezultatul obţinut la Constanţa este cu atât mai surprinzător, cu cât la sătmăreni au lipsit Teremi, Bursaci, Surducan, Mateş şi Nagy, toţi accidentaţi.

Băieţii lui Palko s-au ţinut scai de constănţeni, care au intrat la pauză cu un avantaj de doar trei goluri. Mai mult, dupa pauză sătmărenii reuşesc să egaleze la 19-19. HCM forţează pe final şi câştigă la o diferenţă de cinci goluri, scor 39 – 34.

Pentru CSM au înscris Birtalan 8, Savlovschi 8, Savic 8, Vizhbovsky 7, Varga 1, Olah 1, Ciornohuz 1.

Tags: constanta  handbal  csm