Sambata, 26 Octombrie 2024
Sam, 26 Oct 2024

Steaua – K.O.
Florin Răchitan  - Luni, 17 Octombrie 2011

Băieţii de la CSM Satu Mare au bătut duminică echipa de handbal Steaua Bucureşti cu nouă goluri, după ce oaspeţii au fost adversari adevăraţi doar în primele zece minute.

Apoi au încasat nu mai puţin de 13 goluri, fără să înscrie deloc în poarta apărată de Vass. Până la pauă, sătmărenii au păstrat o diferenţă confortabilă de zece goluri.

La începutul următoarei reprize, sătmărenii au fost puţin mai relaxaţi şi le-au permis bucureştenilor să-şi facă speranţe, dar acestea au fost spulberate în curând de şirul de patru goluri înscrise de Munea, care a restabilit diferenţa obişnuită pe tabela de marcaj.

Finalul meciului i-a aparţinut portarului de rezervă Pogyină, care nu doar a apărat magistral în două faze, dar a şi înscris un gol de la poartă la poartă. Rezultat final 32 – 23.