Vineri, 25 Octombrie 2024
Vin, 25 Oct 2024

Handbaliștii de la CSM au învins echipa din Fehergyarmat
Veronica Hodas  - Joi, 30 August 2012

Handbaliștii echipei CSM Satu Mare au jucat miercuri în sala LPS un meci de pregătire în compania formației din Fehergyarmat.

Elevii tehnicianului Nicolae Istrate s-au impus fără probleme cu scorul de 43-25, iar la pauză scorul a fost de 23-14.

Sătmărenii au început bine jocul, cu toate că în primele minute au fost conduși cu două goluri, aceștia au preluat conducerea și au dominat în totalitate întreaga partidă.

Formația noastră va mai avea un meci de pregătire tot cu Fehergyarmat, însă de această dată, meciul se va disputa în Ungaria. Campionatul va începe pe 22 septembrie, iar CSM va juca primul meci în deplasare.