Joi, 24 Oct 2024

Învinși în prima partidă
Veronica Hodas   - Vineri, 15 Februarie 2013

CSM Satu Mare - CSM Oradea 29-31 16-18

Vineri s-a dat start turneului internațional de handbal masculin care are loc în sala LPS. Prima partidă s-a disputat între CSM Satu Mare și CSM Oradea. Sătmărenii au fost învinși de bihoreni cu scorul de 31-29.

În prima parte a jocului, elevii tehnicianului Nicolae Istrate s-au descurcat bine. Aceștia au fost conduși în primele minute ale primei reprize după au reușit să mențină scorul la egalitate, însă la pauză au fost conduși cu două puncte, scor 18-16.

Repriza secundă a fost dominată pe deplin de bihoreni care au înscris gol după gol. Tabela a arătat la final scorul de 31-29.

Pentru CSM Satu Mare au evoluat: Cioroiu, Pogyină, Albu 1 , Mureșan 3 , Chira 10 , Morar, Mateș, Santeiu 2 , Rogoz 3 , Oșwatt 5 , Leordean 1 , Cuceu, Tătar, Varga și Tătăran.

CSM Satu Mare va întâlni sâmbătă de la ora 9.30 formația HC Minaur Baia Mare, iar de la ora 15.00 vor juca în compania formației Nyiregyhaza VSK.